Nieuwsberichten
Nieuwsbrief Ma'Laap augustus 2019
18-08-2019 17:48
Beste sponsoren, in deze brief vindt u:
- een update activiteiten afgelopen half jaar en aankondiging braderie 7 september.
- een oproep de brieven aan de sponsorkinderen zo vroeg mogelijk maar uiterlijk de 1e week van september te sturen aan Nasir
- en het programma voor de lustrumdag op zaterdag 28 september, start 15.30 uur op het kaatsveld in Stiens

Update eerste half jaar 2019
Het is inmiddels 5 jaat geleden dat door enkele gemeenteleden van de Protestantse Gemeente van Stiens het initiatief genomen werd om te komen tot ondersteuning van de Christelijke school in Lahore. De naam ” Ma’laap “( = verbinding ) werd aan dit initiatief gegeven. Inmiddels is de aanvankelijk informele band met de kerk geformaliseerd en is een lid van de werkgroep Ma’laap betrokken bij de Diaconie van de Protestantse gemeente van Stiens zodat het onderlinge contact nu goed geborgd is.

Ma’laap heeft de afgelopen jaren veel kunnen betekenen voor de school in Lahore. Zo zijn er de maandelijkse bijdragen in de financiën, de schenkingen voor bijzondere doelen als meubilair en leermiddelen, de Skype-sessies en de briefwisseling van de sponsoren met hun sponsorkinderen. Dankzij een royale gift van de diaconie van 1000 euro zijn er recent voor enkele groepen de noodzakelijke nieuwe leerboeken aangeschaft.

De financiële bijdragen van de sponsoren zijn inmiddels ook aangewend om enkele jongeren na het afsluiten van het basisonderwijs (in Pakistan tot de leeftijd van plm 16 jaar) te ondersteunen bij het volgen van beroepsonderwijs. Drie leerlingen hopen in september hun twee-jarige opleiding af te kunnen sluiten. Een leerling zal het komende jaar verder leren.

Op 7 september zal Lahore catering op de Braderie in Stiens staan ten bate van Ma’laap.

Sponsorbrieven
U heeft als sponoren midden juni de brieven van de sponsorkinderen ontvangen. Wij willen begin september weer brieven naar Lahore sturen. Omdat het vertalen van de brieven in het Urdu veel tijd kost, willen we u vragen uw brieven zo vroeg mogelijk, maar uiterlijk in de eerste week van september naar Nasir te sturen.

Lustrumdag 28 september
Het lustrum wordt gevierd op het Kaatsveld van Stiens aan de Uniawei 2a (9051 BC). De activiteit start om 15.30 (met een inloop tot 16 uur) en duurt tot plm 19.30 uur. Het algehele thema van het lustrum is de verbinding tussen de Nederlandse/ Friese cultuur en de cultuur van Pakistan. Zo is er een presentatie ‘5 jaar Ma’laap’ en een vrolijke quiz voor jong en oud en zijn er workshops zoals kaatsen, dansen, cricket en henna tekenen. Lahore catering zal het Pakistaanse diner verzorgen. Het evenement is voor alle sponsoren. Maar ook voor introducés en belangstellenden. Vanwege de catering is aanmelding vooraf gewenst. U kunt zich opgeven op het e-mailadres Protected email address. Graag zo mogelijk aanmelden voor 21 september. Een vrijwillige bijdrage ter dekking van de onkosten is na afloop natuurlijk van harte welkom.

Met vriendelijke groet, namens de werkgroep Ma’laap, Riet ten Hoeve
Kerkdienst 29 september DHS 11.00 uur
07-08-2019 19:52
Attentie: Deze dienst (bevestiging ambtsdragers) begint om 11.00 uur in DHS.
Nieuwsbrief nr. 20 Yvonne van Meeuwen
26-07-2019 11:29
Beste lezer,
Deze keer met een persoonlijk bericht van Yvonne:

Dag lieve allemaal in snikheet Nederland,
Alweer de twintigste nieuwsbrief over mijn leven in Oeganda. Time flies! Voor diegenen die op vakantie gaan of zijn: heerlijk andere lucht snuiven! Voor diegenen die lekker thuis blijven: heerlijk genieten van het goede van thuis! Voor allemaal: heel veel zegen en geweldig bedankt voor jullie steun! Ik kan absoluut niet zonder.

Met veel liefs,
Yvonne van Meeuwen
Met vriendelijke groet,
Namens het Thuisfrontteam


Nr 20, juli 2019
Vakantietassen 2019
14-07-2019 20:07
Hier het hele verhaal uit de Stienser van 12 juli 2019.
Tsjerkepaad 2019 St. Vitusstjerke
10-07-2019 09:23
Tsjerkepaad 2019 Stiens

Ook dit jaar is de St. Vitusstjerke geopend tijdens Tsjerkepaad.
Tijdens deze dagen is de kerk open en zijn er gemeenteleden die bezoekers ontvangen en graag iets vertellen over de kerk en haar rijke historie.

Dit jaar zal de St. Vitus open zijn op de volgende zaterdagmiddagen:
20 juli, 10, 24 en 31 augustus, en 7 september. De kerk is geopend van 2 tot 5 uur.

Vanaf 10 augustus zal in de St. Vitus een collectie zilver en linnen tentoongesteld worden uit de collectie van familie Boelstra, afkomstig uit Stiens. Meer achtergrondinformatie over familie Boelstra en deze collectie kunt u vinden op www.erfgoed-fundaasje.nl. Van harte aanbevolen.

Graag tot ziens.